E-mail: zdenarajnohova@azet.sk ...... hurtolro@mail.t-com.sk

Budú ženy bojovať o vrchné priečky?

Michalovce tesne, Šaľa i Most jednoznačne.

03.03.2013 19:57

Zlín ukončil šnúru desiatich prehier

Po piatkovom úspechu Poruby proti Olomoucu (38:25) sa podarilo v sobotu odčiniť prehry zo stredajšieho 21. kola aj ďalším favoritom. Líder tabuľky spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok (WHIL) Baník Most vyhral v 22. kole bez problémov nad Partizánskym 31:22, Šaľa sa rehabilitovala jednoznačným triumfom nad Veselím nad Moravou 29:22.

Víťaznú sériu ťahajúca Iuventa Michalovce vydolovala v Pezinku tesnú výhru 28:27 nad Piccardom Senec a načala druhú desiatku zápasov s plným bodovým ziskom. V stretnutí družstiev zo spodku tabuľky sa v Jindřichovom Hradci tešil Zlín, keď vyhral 30:25 a ukončil šnúru desiatich prehier za sebou. V nedeľu zakončia kolo duelom Slavia Praha - Sokol Písek.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 22. kola spoločnej slovensko-českej súťaže v hádzanej žien (WHIL) 2012/2013:

HK Slovan Duslo Šaľa - HK Britterm Veselí nad Moravou 29:22 (14:9)

Najviac gólov: S. Szarková 9/2, Súkenníková 6, Trochtová 4 - Rajnohová 6, Štěrbová 5, Jandásková 3

Pok. hody: 3/3 - 3/2, vylúčené: 5 - 5, rozhodovali: Cipov a Pastierik (obaja SR), 750 divákov

Lepšie začali hráčky Veselí, domáce postupne prebrali iniciatívu a vypracovali si niekoľkogólový náskok. Obe družstvá predviedli množstvo chýb, domáce však boli efektívnejšie a zaslúžene zvíťazili.

ŠKP Piccard Senec - Iuventa Michalovce 27:28 (13:16)

Najviac gólov: Dubajová 10, Štetáková 7, L. Weibelová 6 - Snopovová 8, Szöllösiová 5, Rebičová 4

Pok. hody: 3/3 - 4/3, vylúčené: 6 - 4, ČK: Kodajová (Senec) za tri vylúčenia, rozhodovali: Budzák a Varga (obaja SR), 200 divákov

V zaujímavom zápase držali domáce hráčky s favoritom dlho krok. Michalovčanky si v závere prvého polčasu vypracovali trojgólový náskok, ktorý udržali prakticky až do konca. V závere ešte Senčanky znížili, ale Zemplínčanky si už víťazstvo nenechali vziať.

DHK Baník Most - HK Danlog Partizánske 31:22 (15:11)

Najviac gólov: Růčková 7, Martinková 6, K. Vysloužilová a Weissenbilderová po 4 - Michnová 11, Šáteková a Minárčiková po 4 Pok. hody: 1/1 - 5/4, vylúčené: 1 - 4, rozhodovali: Kavulič a Skružný (obaja ČR), 750 divákov

Domáce získali dôležitý náskok v 10. min prvého polčasu vďaka štvorgólovej šnúre. V priebehu druhého dejstva toto vedenie postupne navýšili na konečných 9 gólov (31:22).

TJ Jindřichov Hradec - HC Zlín 25:30 (11:12)

Najviac gólov: Krupicová 7/4, Eliášová 6, Kohoutová 5 - Marčíková 8, Brandová 6, Šviráková 5

Pok. hody: 4/4 - 2/1, vylúčené: 4 - 5, rozhodovali: Brůna a Vostatek (obaja ČR), 350 divákov

Prvý polčas bol vyrovnaný na príležitosti aj na úspešnosť streľby, hostky ho vyhrali tesne 12:11. V druhom dejstve medzi 35. a 39. min strelili hráčky Zlína 4 góly v sérii a vypracovali si rozhodujúci náskok.