E-mail: zdenarajnohova@azet.sk ...... hurtolro@mail.t-com.sk

Budú ženy bojovať o vrchné priečky?

Senec vyhral v Zlíne.

13.10.2012 23:23

V sobotu tri víťazstvá hostí v 5. kole WHIL

Tri sobotňajšie stretnutia skompletizovali  5. kolo spoločnej slovensko-českej súťaže žien (WHIL) 2012/2013, v ktorých sa tešili z víťazstiev hosťujúce družstvá. DHK Baník Most si poradil so Sokolom Písek na jeho pôde 30:22 a je novým lídrom tabuľky. Hráčky HK Duslo Šaľa nezaváhali v Jindřichovom Hradci (25:18). Kým s triumfami Mostu a Šale sa počítalo, prekvapujúco naplno bodoval ŠKP Piccard Senec, ktorý vyhral v Zlíne 26:25 gólom letnej posily Lucie Weibelovej v posledných sekundách duelu.

Súhrn výsledkov tohtotýždňových stretnutí 5. kola spoločnej slovensko-českej súťaže žien - WHIL (Women´s Handball International League) 2012/2013:

UTOROK

DHC Sokol Poruba - UDHK ŠG Nitra 42:22 (19:11)

Najviac gólov: Chrenková 7, A. Tóthová 6, Hrbková 5 - Šimáková 6, Sýkorová 4, J. Vargová 3

Pok. hody: 0/0 - 2/2, vylúčené: 4-2, rozhodovali: A. Kondělka a Králíček (obaja ČR), 50 divákov

Zápas bol vyrovnaný približne do 15. min do stavu. Nitre sa dovtedy darilo držať krok s favorizovaným súperom. Od stavu 9:9 to už bola jednoznačná záležitosť úradujúceho českého majstra, ktorý zvyšoval svoj náskok až na konečných 20 gólov (42:22). Nitra naďalej zostáva bez víťazstva v súťaži.

STREDA

HK Britterm Veselí nad Moravou - HK Danlog Partizánske 29:23 (14:11)

Najviac gólov: Chmelařová 7, H. Štěrbová 6, Salčáková 6/3 - Michnová 8/4, Kertészová 7, Šáteková 3

Pok. hody: 4/4 - 5/4, vylúčené: 5 - 3, rozhodovali: Bubeniček a Kosmák (obaja ČR), 300 divákov

Domáce hráčky prehrávali v šlágri len v 1. min 0:1, potom už vzali opraty stretnutia do vlastných rúk. Hádzanárky Veselí si utvorili viacgólový náskok, ktorý si počas celého duelu udržiavali a napokon zaslúžene zvíťazili.

DHK Zora Olomouc - Iuventa Michalovce 19:32 (11:14)

Najviac gólov: Kubáčková 7, Růžičková 6 - Tobiašová 7, Wollingerová, Snopovová a Tregubovová po 5

Pok. hody: 9/6 - 3/3, vylúčené: 1 - 5, rozhodovali: Točík a Halada (obaja ČR), 200 divákov

Zápas bol vyrovnaný do 20. minúty. Potom sa už naplno prejavila väčšia zohratosť hosťujúceho tímu. Michalovčanky získali rozhodujúci náskok, ktorý si bez problémov ustrážili až do konca stretnutia.

SOBOTA

TJ Jindřichov Hradec - HK Slovan Duslo Šaľa 18:25 (12:14)

Najviac gólov: Krupicová 6/5, Kohoutová a Kiriušinová po 3 - Porubská a Bérešová po 5, S. Szarková 5/1

Pok. hody: 5/5 - 2/1, vylúčené: 6 - 5, rozhodovali: Brůna a Vostatek (obaja ČR), 210 divákov

Prvý polčas bol ešte vyrovnaný, favorizované hráčky Šale utvorili len dvojgólový náskok (14:12). V druhom polčase sa zlepšili obe družstvá, ale v závere prišiel nápor hostiek. Domáce hráčky už na zmenu vývoja nemali dostatok síl a podľahli 18:25.

TJ Sokol Písek - DHK Baník Most 22:30 (7:16)

Najviac gólov: Borovská 7/3, Vyhnalová 5 - Weisenbilderová 13/5, Vaňková 4, Vysloužilová 4

Pok. hody: 3/3 - 6/5, vylúčené: 3 - 7, rozhodovali: Větrovský a Zych (obaja ČR), 150 divákov

Domácim trestuhodne utiekol začiatok stretnutia, v 9. min prehrávali už 0:7. Hráčky Písku sa z toho už ťažko dostávali späť do zápasu, čomu zodpovedal aj polčasový stav (7:16). Počas väčšiny stretnutia mal Most prevahu, neskôr sa hra vyrovnala. Reprezentantkami nabité družstvo Baníka si však ustrážilo víťazstvo (30:22).

HC Zlín - ŠKP Piccard Senec 25:26 (13:11)

Najviac gólov: Brandová 6/3, Očadlíková 5, Kamenářová 4 - Weibelová 8, Polláková 7/3, Štetáková 3

Pok. hody: 3/3 - 3/3, vylúčené: 1 - 2, rozhodovali: Bečička a Horák (obaja ČR), 260 divákov

V stretnutí priemernej úrovne si domáce hráčky nechali vziať bod štyri sekundy pred koncom zápasu. O ich prehre rozhodli aj zlé vstupy do oboch polčasov. Víťazný gól Senca strelila Lucia Weibelová.