E-mail: zdenarajnohova@azet.sk ...... hurtolro@mail.t-com.sk

Anketa

Budú ženy bojovať o vrchné priečky?

Skvelá pohárová premiera: Poruba-Astrachaň 23:23

15.10.2012 20:51

Toto sa teda rozhodne nečakalo. Hádzanárky DHC Sokol Poruba remizovali v nedeľnom úvodnom zápase 2. kola EHF Cupu v domácom prostredí s ruskou Astrachaňou 23:23 (11:16). Odveta sa odohrá v sobotu 20. októbra v Rusku.

Poruba držala s favorizovaným súperom krok do dvadsiatej minúty, keď bol stav nerozhodný 10:10. Potom ale Astrachaň išla do vedenia a domáce hráčky veľmi znervózneli. Zbytočne stratili niekoľko lôpt a naviac sa už nedokázali strelecky presadiť. Hlavne preto Astrachaň viedla v polčase rozdielom piatich gólov.

Po prestávke sa ale stalo niečo neskutočného a Poruba po šnúre šiestich gólov v rade skóre otočila. Bojovne naladený domáci celok ožil a zápas premenil na neuveriteľnú drámu. Poruba v závere prehrávala 19:22, ale opäť štyrmi gólmi skóre otočila na 23:22. Astrachaň potom minútu pred koncom vyrovnala, ale domáci celok mal minútu na útok. Poruba mala tri dobré šance, ktoré ale nepromenila. Aj tak sa ale nedeľňajší výsledok zapíše zlatým písmom do histórie klubu.

Odveta sa hrá v sobotu 20. októbra v Rusku.

Ako zápas hodnotil tréner DHC Sokol Poruba Ján Beňadik?

"Dievčatá si zaslúžia za výkon veľké absolutórium. Pred zápasom sme si všetcia priali, aby sme neleteli do Ruska len na výlet. A to sme splnili. V úvode bol náš výkon disciplinovaný a koncentrovaný. Potom sme ale od stavu 11:11 začali strácať lopty a nepremenili aj šance. Skôr mi to pripadalo, že sa dievčatá zľakli priebehu zápasu. A zaskočené boli aj tým, že sa dá so súperom normálne hrať. V polčase sme dievčatám povedali niečo k obrane a skôr sme sa ich snažili nabudiť, že zápas nie je stratený. To sa nám podarilo. Dvanásť minút sme nedostali gól, skvele chytala Markéta Doláková a vôbec celý tím si zaslúži za výkon veľké uznanie. Poďakovať by som chcel aj fanúšikom. Hala bola beznádejne vypredaná a diváci nám moc pomohli. Z našej strany mal výkon hlavu aj pätu. A je dobré, že sme vďaka remíze vylepšili i koeficient českej hádzanej. Vštecia si prajeme, aby v budúcnosti mohol hrať český celok Ligu majstrov. Preto je každý podobný výsledok pre českú hádzanú dôležitý."

DHC Sokol Poruba - Astrachaň Astrachanočka 23:23 (11:16)

Najvia gólov: Poznarová 6, Chrenková 6, Hrbková 4, Uhráková 3, Rechtorisová 2, Tóthová 1, Adámková 1 - Artjuchovičová 6, Fanina 5, Turei 4.

Sedemmetrové hody: 3/3 - 2/1. Vylúčené: 3:2. Rozhodovali: Antičová a Jekovlievičová.Divákov: 600.