E-mail: zdenarajnohova@azet.sk ...... hurtolro@mail.t-com.sk

Budú ženy bojovať o vrchné priečky?

Tesné víťazstvá Partizánskeho a Senca, suverénna Iuventa.

28.01.2013 11:27

Nitra neprekvapila na pôde Mostu

V sobotňajšom 16. kole spoločnej slovensko-českej súťaže žien (WHIL) sa darilo slovenským tímom, ktoré uspeli v troch zo štyroch zápasov. Úradujúci majster SR Iuventa Michalovce pokračuje vo víťaznom ťažení, keď vo svojej Chemkostav aréne uštedril debakel družstvu TJ Sokol Písek (36:14). Tesné výhry dosiahli v domácom prostredí HK Danlog Partizánske nad HC Zlín (25:23) a ŠKP Piccard Senec nad TJ Jindřichov Hradec (27:26) aj vďaka 7 gólom najnovšej akvizície Kataríny Dubajovej. Súboj Dávida s Goliášom dopadol podľa očakávania, posledný tím tabuľky UDHK ŠG Nitra prehral na palubovke zatiaľ suverénneho lídra DHK Baník Most (27:38). Český šampión DHC Sokol Poruba odčinili minulotýždňovú prehru so Šaľou triumfom nad DHC Slavia Praha (33:29). Len druhá remíza v aktuálnom súťažnom ročníku sa zrodila v konfrontácii hádzanárok DHK Zora Olomouc - HK Britterm Veselí nad Moravou (20:20).

Hádzaná - WHIL (Women´s Handball International League) 2012/2013 - ženy - 16. kolo:

DHK Baník Most - UDHK ŠG Nitra 38:27 (18:14)

Najviac gólov: P. Beňušková, Vysloužilová, Vítková a Růčková po 5 – J. Vargová 9, Königová a Sýkorová po 5

Pok. hody: 1/1 - 3/3, vylúčené: 1 - 3, rozhodovali: Brůna a Vostatek (obaja ČR), 650 divákov

V dueli prvého s posledným hostky do 19. min držali krok s favoritom. Domáce hádzanárky vyhrali prvý polčas o štyri góly, po zmene strán svoj náskok zveľadili a napokon presvedčivo zvíťazili.

DHK Zora Olomouc – HK Britterm Veselí nad Moravou 20:20 (15:9)

Najviac gólov: Berová a Huráňová po 4, Dostálová a Gebre Selassieová po 3 - Rajnohová 5, Štěrbová a Fleková po 4

Pok. hody: 2/2 - 4/2, vylúčené: 4 - 5, rozhodovali: Opava a Válek (obaja ČR), 200 divákov

V prvej časti hry sa viac darilo domácim hráčkam, ktoré odchádzali do kabín so šesťgólovým náskokom. Po zmene strán hostky zlepšili hru a dokázali vyrovnať nepriaznivý stav. Družstvá sa napokon rozišli zmierlivo (20:20).

Iuventa Michalovce - TJ Sokol Písek 36:14 (19:6)

Najviac gólov: Kovaličková, Rebičová a Snopovová po 5, Szöllösiová 5/2 - Borovská 5, Vyhnalová a Malá po 3

Pok. hody: 4/2 - 2/0, vylúčené: 3 -3, rozhodovali: Gedeon a Vydra (obaja SR), 1000 divákov

Od začiatku zápasu bolo jasné, kto zvíťazí. Iuventa jednoznačne dominovala a do druhého polčasu išla s náskokom 13 gólov. Domáce hádzanárky už potom kontrolovali vývoj stretnutia a pohodlne dokráčali za deviatym víťazstvom v rade.

DHC Sokol Poruba - DHC Slavia Praha 33:29 (20:17)

Najviac gólov: Chrenková, Hrbková a Mičiníková po 6 - K. Černá, Jonášová a H. Kutlvašrová po 6

Pok. hody: 2/2 - 4/4, vylúčené: 2 - 2, rozhodovali: Bečička a Horák (obaja ČR), 150 divákov

Stretnutie poznačili zranenia na oboch stranách. Domácim chýbali dve hráčky, hádzanárky Slavie Praha tiež neboli v najsilnejšej zostave. Šťastie sa napokon priklonilo k Porube, ktorá zvíťazila o štyri góly.

ŠKP Piccard Senec - TJ Jindřichov Hradec 27:26 (15:13)

Najviac gólov: Dubajová 7, L. Weibelová 6, Polláková 5/2 - Eliášová a Zbožínková 6, Kohoutová 4

Pok. hody: 4/2 - 0, vylúčené: 3 - 5, rozhodovali: Sivák a Oťapka (obaja SR), 150 divákov

Hráčky Senca odchádzali do kabín na polčasovú prestávku s dvojgólovým náskokom a napokon tesne zvíťazili. Domáce hráčky sa síce prezentovali nekoncentrovaným výkonom, no dokázali tento duel dotiahnuť do víťazného konca. Strelecky sa presadila Dubajová, autorka siedmich gólov.

HK Danlog Partizánske - HC Zlín 25:23 (14:8)

Najviac gólov: Michnová 12/5, Minárčiková 4, Z. Janšáková, Šáteková, Kertészová po 3 - Sobieská 6/2, Š. Marčíková 5, Očadlíková a Šviráková po 4

Pok. hody: 6/5 - 3/2, vylúčené: 1 - 2, rozhodovali: Cipov a Pastierik (obaja SR), 250 divákov

Zápas začali aktívnejšie a efektívnejšie domáce hráčky, ktoré vyhrali prvý polčas 14:8. Po zmene strán Zlínčanky postupne ukrajovali z domáceho náskoku, ale hráčky Partizánskeho napokon doviedli duel do víťazného konca.