E-mail: zdenarajnohova@azet.sk ...... hurtolro@mail.t-com.sk

Budú ženy bojovať o vrchné priečky?

MLADŠIE DORASTENKY

Bojovný a sympatický výkon dorasteniek:

HK Slovan Duslo Šaľa - HK AS Trenčín: 28:22 (14:9)

Do posledného zápasu v sezóne sme vstupovali s uvoľnenými rukami. Nemali sme čo stratiť tak som dievčatá pripravovala, aby odohrali toto stretnutie naplno a nevzdávali si bez boja. Aj keď súper bol lepší, veľmi si vážim prístup a bojovnosť hráčok, ktoré hrávajú len žiacku súťaž. Z kolektívu vyčnievala brankárka Lucia Polláková, ktorá v posledných zápasoch podáva vynikajúce výkony.

Hk:Polláková, Opátová: Kováčiková, Slivoňová 1, Matejíková 9/6, Grófová 2, Mesárošová 5, Jašková 2, Ďuržová , Maricineková 3.

HK AS Trenčín - HK Slávia Partizánske: 41:7 (19:4)

Hk:Polláková, Opátová: Slivoňová 4, Matejíková 3, Grófová 11/1, Mesárošová 2, Kováčiková 3, Jašková 9/1, Ďuržová 3, Maricineková 6.

Remíza s ŠKP Bratislava

HK AS Trenčín - ŠKP Bratislava 23:23 (13:11)

Počas celého zápasu domáce hráčky vyhrávali rozdielom dvoch,troch gólov. Až posledných desať minút dievčatá nezvládli, čo hosťujúce hráčky využili a dokázali vyrovanať .

Hk:Polláková, Opátová: Ukušová, Slivoňová 1, Matejíková 7/3, Grófová 5, Mesárošová 3, Kováčiková, Jašková, Maricineková 7.

HK AS Trenčín - HC Tatran Stupava : 27:14 (15:5)

Mladšie dorastenky vysoko vyhrali a už po prvom polčase zápas stratil na atraktivite a tak po chybách súpera sa hráčky presadzovali hlavne z rýchlych útokov.

HK:  Poláková -  Takáčová 2, Grófová 1, Matejíková 5/2, Marcineková 3, Slováčková 5/1,  Nejedlíková 7, Mesárošová 1, Zemanovičová 3.

ŠKP BA - Trenčín 19:28 (11:17)

Mladšie dorastenky zvíťazili presvädčivo na palubovke súpera. Súper udržal krok len do 12 minúty prvého polčasu. Potom bol zápas v réžii Trenčaniek, ktoré pomaly zvyšovali vedenie a zaslúžene zvíťazili.
Trénerka: Musím dievčatá pochváliť , mali sme výbornú defenzívu a to bol kľúč k víťazstvu. Teší ma, že na palubovku vyšli a zahrali všetky dievčatá. Páčil sa mi výkon Nejedlíkovej a brankárok, ale pochvalu zaslúžia všetky dievčatá.

HK: Opátová, Poláková -  Pavlovská , Grófová 3, Matejíková 4/2, Marcineková 3, Benkovská 1, Slováčková 2, Slivoňová, Nejedlíková 8/2, Mesárošová 2, Zemanovičová 4. Jašková 1.

Prešov - Trenčín: 27:26 (9:13)

HK: Opátová, Poláková -  Pavlovská 6, Grófová , Matejíková 3/2, Marcineková 1, Benkovská, Slováčková , Slivoňová, Ušiaková 6/2, Nejedlíková 2/2, Mesárošová 1, Zemanovičová 7.

HK AS Trenčín -  UDHK ŠG Nitra 24:20 (15:11)

Bojovný výkon predviedli mladšie dorastenky na domácej palubovke. Napriek množstvu technických chýb dokázali zvíťaziť. V bráne vynikala Opátová a držala svoj tím celý zápas.

HK: Opátová, Poláková - Takáčová 5, Pavlovská, Grófová , Matejíková 2, Marcineková 7, Benkovská, Slováčková 2, Slivoňová,Klobušická, Ušiaková, Nejedlíková 5, Mesárošová 1, Zemanovičová 2

Stupava - HK AS Trenčín 25:20 (9:9)

Veľmi slabý výkon prediedli mladšie dorastenky v Stupave. Herné kvality dostali príležitosť ukázať staršie žiačky a popasovať sa s lepším súperom a zbierať herné skúsenosti. Staršie dievčatá nenaplnili moje očakávanie a hrali zle, preto si zaslúžili  prehrať. Mrzí ma, že družstvo nemá ťahúňa. Nenašiel sa nik, kto by nakopol svoj tím a zvrátil nepriaznivý stav. Jediné pozitívum bol výkon brankárok.

HK: Opátová, Poláková - Takáčová 4, Pavlovská 4, Grófová 2, Jašková ,  Matejíková 5/1, Marcineková , Benkovská, Slováčková 3/2, Slivoňová 2

HK AS Trenčín - Iuventa Michalovce 31:32 (16:19)

Mladšie dorastenky prehrali na domácej palubovke tým najtesnejším rozdielom. Výborný výkon podala Nejedlíková a Ušiaková. V bráne nás držali Opátová s       Polákovou.

HK: Opátová, Poláková - Takáčová 1, Pavlovská, Grófová 1, Jašková 2, Nejedlíková 9, Ukušová 3,  Ušiaková 6, Ukušová 3, Matejíková 4, Marcineková 5, Benkovská, Slováčková.

HK AS Trenčín - MHK Bytča 31:28 (16:16)

Mladšie dorastenky do novej sezóny 2015/2016 vykročili správnou nohou, keď na palubovke súpera zdolali domáci tím. Dievčatá počas zápasu neprehrávali ani raz a udržiavali si trojgólové vedenie. Naopak domáce hráčky boli tie, ktoré museli doťahovať náskok Trenčaniek, čo sa im  darilo. Strelecky vynikala Nina Ušiaková, ktorá vsietila 11 gólov.

HK: Opátová, Poláková - Takáčová 1, Pavlovská 1, Grófová, Jašková, Mesárošová, Nejedlíková 2/1, Belická, Zemanovičová 5, Ušiaková 11, Matejíková 4, Marcineková 6, Benkovská, Slováčková 1.

V  poslednom zápase Trenčianky porazili majstra SR.

Iuventa Michalovce - HK Štart Trenčín: 25:29 (9:14)

Posledné stretnutie hráčky z Trenčína odohrali na východe Slovenska v Michalovciach. Aj keď už bolo rozhodnuté o medailách, rozhodne malo ísť o najvyrovnanejšie a najlepšie stretnutie.

Úvod zápasu raketovo naštartovali Trenčianky, keď prvým gólom Rajnohovej, tromi gólmi Trunkovej a Ušiakovej bol stav stretnutia 5:1. Vzápätí sa presadila druhýkrát domáca Bajčiová a znížila na 2:5. Domáca Holejová zahodila 7m hod., ktorý zneškodnila výborná Hanzalíková a po peknej akcii zvyšovala vedenie Kostelná. Prvý polčas si naše dievčatá udržiavali 4-5 gólové vedenie. Druhý polčas úvod stretnutia na seba zobrala Rajnohová, ktorú nedokázali ubrániť a dvomi gólmi v rade narastalo vedenie družstva Trenčaniek. Výborná obrana, na ktorú sa domáce ťažko presadzovali, hneď dievčatá potrestali a v piatej minúte Kostelná zaznamenala dva rýchle góly (18:11). Michalovce zmenili spôsob obrany a vysunuli na 2:4. Trošičku zaskočené Trenčianky urobili pár technických chýb, čo húževnaté Michalovčanky okamžite využili. V bráne nás ale držala Opátová, ktorá výkon  Hanzalíkovej nasledovala. Po time-oute Trenčaniek prišla chvíľa pre Nejedlíkovú a Ušiakovú a bolo definitívne rozhodnuté. Dvadsiata minúta druhého polčasu 26:16. Vnútorné uspokojenie z výsledku, však dokonale využili domáce a zo všetkých síl bojovali až do konca zápasu a kozmeticky upravili stav stretnutia. Trenčianky podali kvalitný výkon, celý zápas mali pod kontrolou a zaslúžene vyhrali.

Trénerka: Máme za sebou výbornú odvetnú časť súťaže a tento zápas bol čerešničkou na torte. Dievčatá urobili radosť sebe a veľkú radosť aj mne. Je to odmena za ich trpezlivosť a poctivosť počas tréningov. Je úžasné sledovať výsledok našej spoločnej práce a ja im za to úprimne ďakujem.

HK: Hanzalíková, Opátová - Takáčová 1, Rajnohová 6, Zemanovičová1, Mesárošová, Nejedlíková 6,Trúnková 5, Ušiaková 5, Matejíková, Kostelná 5/1.

Posledný zápas na domácej palubovke patril domácim hráčkam.

HK Štart Trenčín - HK Slávia Partizánske: 40:20 (19:6)

Mladšie dorastenky podľa očakávania v sobotu  splnili  tabuľkové postavenie a bez problémov zdolali súperky z Partizánskeho. V poslednom zápase na domácej palubovke dievčatá ovládli dianie celého zápasu a ukázali svojim rodičom, že na tréningy nechodia nadarmo. Každá hráčka podala veľmi dobrý výkon.

Trénerka: V kabíne som dievčatám vravela, nech si posledný zápas poriadne užijú a ukážu čo všetko vedia. Keďže hru Partizánskeho veľmi dobre poznáme, bola to pre nás príprava na posledný zápas proti Michalovciam, ktorý bude oveľa náročnejší, ale na ktorý sa veľmi teším. S výkonom všetkých dievčat som veľmi spokojná.

HK Štart: Hanzalíková,Opátová - Takáčová 2, Rajnohová 10/2, Minárechová 3 , Zemanovičová 3/1, Ušiaková 2/1, Mesárošová 3/1 , Nejedlíková 3, Trúnková 4,  Matejíková 4/1, Marcineková 3/1 , Kostelná 3.

Víťazstvo v Šali.

Šaľa : Trenčín: 24:35 (12:15)

Už len dve kolá do konca súťaže a dorastenky z Trenčína skončia v sezóne 2014/2015 na druhom mieste. V nedeľu hrali proti rovesníčkam zo Šale, ktoré      presvedčivo zdolali a zaslúžene vyhrali.
 Trénerka: S výkonom dievčat som spokojná, aj keď je stále na čom pracovať.

HK Štart: Hanzalíková,Opátová - Takáčová 3, Rajnohová 9/2, Minárechová , Zemanovičová 4/1, Ušiaková 7, Mesárošová 1 , Nejedlíková 3, Matejíková 2, Marcineková 1/1 , Kostelná 5/1.

Predohrávka  s Prešovom s dvoma bodmi.

HK ŠTART TRENČÍN - BEMACO PREŠOV 27:18 (12:10)

Vo štvrtok mladšie dorastenky predohrávali v Športovej hale zápas proti Prešovu. Prvý polčas dostali príležitosť mladšie dievčatá a tie  absolutne nezachytili       úvod zápasu a celý čas sa trápili so spracovaním prihrávok. Prechody do protiútoku boli pomalé a v obrane boli nedôrazné.
    Až druhý polčas bol rýchlejší, koncentrovanejší vďaka čomu dievčatá dokázali odskočiť od súpera a zvíťaziť.
 Trénerka: Aj keď som nesmierne rada, že sme zvíťazili, musím priznať určité sklamanie  z dievčat, ktorým dávam príležitosť a ony ju nevedia využiť. Príležitosť hlavne dostali dievčatá, ktoré nenastupujú na začiatky zápasov, ale  majú tak tiež dosť herných skúsenosti.

HK Štart: Hanzalíková,Opátová - Takáčová 1 , Rajnohová 6, Minárechová 2/1, Zemanovičová 3, Ušiaková 1, Mesárošová 1 , Nejedlíková 3, Trunková 4,  Matejíková 1, Marcineková 3 , Kostelná 2.

Suverénne víťazstvo na pôde Stupavy.
    HK Štart Trenčín - HC Tatran Stupava 28:18 (15:8)

V sobotu mladšie dorastenky cestovali po dlhšej pauze na zápas do Stupavy. Úvod zápasu patril domácim hráčkam, kde Trenčianky začali príliš opatrne a v tretej minúty prehrávali 0:2. Rozbehli sa až v štvrtej minúte a v trinástej minúte vyhrávali 10:4. Potom prišlo dvojnásobné oslabenie, ale tam výborne zachytala Hanzalíková a domáce osem minút nedali gól. Do kabín dievčatá odchádzali s pohodlným náskokom. Druhý polčas Trenčianky nepoľavili a svoje víťazstvo už nepustili z rúk.
Trénerka: Bol to z našej strany zápas, ktorý spĺňal všetky kritéria hádzanej. Hrali sme rýchlo, koncentrovane a urobili sme minimum technických chýb. Výborná obrana, za ktorou stáli dobre chytajúce brankárky, bol základom nášho úspechu. Dievčatá splnili všetky pokyny, ukázali svoju silu a podali kvalitný kolektívny výkon. Výborná atmosféra z radov našich rodičov, dievčatám veľmi pomohla, pretože Stupava je známa veľkým fanklubom, čo aj potvrdila.

HK: Hanzalíková,Opátová - Takáčová 2, Rajnohová 4, Minárechová, Zemanovičová 2, Ušiaková 2, Mesárošová , Nejedlíková 3, Trunková 1,  Matejíková1, Marcineková , Kostelná 13/8.

Pohodlná jazda mladších dorasteniek.

HK Štart Trenčín - Bardejov 41:19 (21:11)

V nedeľu dorastenky odohrali svoj ďaľší zápas na domácej palubovke. Ich súperom bol handball club Bardejov, ktorý jednoznačne a bez problémov zdolali.
   Do hry sa zapojili všetky hráčky.

HK: Hanzalíková,Opátová - Takáčová 8, Rajnohová 7, Zemanovičová 6/1, Mesárošová 1, Nejedlíková 4, Trunková 2,  Matejíková 3/1, Marcineková 3, Kostelná 7/3.

Z ŠKP mladšie dorastenky s dvoma bodmi.

Bratislava -Trenčín: 27:31 (18:16)

Úvod stretnutia jednoznačne patril hráčkam z Trenčína, ktoré v siedmej minúte prvého polčasu viedli 4:1 a ani oddychový čas domácim nepomohol a Trenčianky svoj náskok zvyšovali. V desiatej minúte prvého polčasu bol stav 7:2. Pár nepremenených šancí pripravilo Trenčianky o  výraznejší náskok, prestali si veriť, čo súperky z Bratislavy využili a pomaly znižovali vedenie. Šancu dostali všetky hráčky a do kabín sme odchádzali s dvojgólovým mankom.
Vstup do druhého polčasu opäť patril našim dievčatám, ktoré v piatej minúte vyhrávali už o gól a od tohto momentu dievčatá nepustili zápas z rúk. Dramatická chvíla nastala v 21.minúte, keď sme znovu dovolili sa domácim priblížiť a vyrovnať 26:26. Ale posledných desať minút dievčatá ukázali, komu budú patriť dva body a dovolili  domácim skórovať iba jediný raz.

HK: Hanzalíková,Opátová - Takáčová 6, Rajnohová 13/7, Zemanovičová 1, Mesárošová, Nejedlíková, Trunková 4, Ušiaková 2/1, Matejíková, Marcineková, Kostelná 5,.

HK Štart Trenčín - Junior Močenok 32:13 (14:5)

Zápas bol jednoznačný pre domáce družstvo. Do zápasu sa dostali všetky hráčky a premieru mali hráčky zo starších žiačok Jašková s Grófovou.

HK: Hanzalíková, Opátová - Takáčová 3, Rajnohová 5, Jašková 1, Zemanovičová 4, Mesárošová 2, Nejedlíková 2, Trunková 4, Matejíková 8/1, Kostelná 2, Grófová 1.

Dorastneky vstúpili do jarnej časti súťaže s výhrou.

HK Štart Trenčín – MHK Bytča 38:24 (24:10)

Výborným výkonom sa prezentovali mladšie dorastenky na domácej palubovke, kde deklasovali svoje rovesníčky z Bytče.
S výkonom dievčat som spokojná, dodržali všetky pokyny, ktoré sme si pred zápasom povedali.

HK: Hanzalíková B., Opátová K. – T.Takáčová 5, E.Rajnohová 10, B. Zemanovičová 2, Z.Mesárošová 1, N.Nejedlíková 3, N.Trúnková 3, N.Ušiaková 4,  L.Marcineková 1, K.Kostelná 9/1,

Posledný zápas doma s prehrou.

HK Štart Trenčín - Iuventa Michalovce 24:30 (13:16)

V poslednom zápase na domácej palubovke mladšie dorastenky podľahli súperkám z Michaloviec. To znamená, že zimovať budú na druhom mieste so stratou piatich bodov.

HK: Opátová, Hanzalíková - Takáčová 3, Rajnohová 5, Zemanovičová, Mesárošová, Trúnková 7, Ušiaková -ČK, Matejíková 1, Marcineková 2, Kostelná 6.

TABUĽKA 1. LIGY MLADŠÍCH DORASTENIEK, SEZÓNA 2014/2015:

Tabuľka 1. ligy mladších dorasteniek, sezóna 2014/2015 (ku dňu 13.12.2014 o 20:00 hod.)

Víťazstvo mladších dorasteniek.

Slávia Partizánske - HK Štart Trenčín 24:32 (12:15)

Od začiatku stretnutia Trenčianky predviedli peknú oku lahodiaciu hru. Prvý gól z diaľky vsietila Rajnohová, vzápätí rýchli útok premenila Trunková, po signále delovkou z diaľky zvýšila vedenie Ušiaková a Kostelná sa nemýlila z rýchleho útoku. V piatej minúte bol stav strenutia 4:1 v prospech Trenčína. Dievčatá postupne zvyšovali svoje vedenie a pohodlné víťazstvo si udržiavali. Postupne sa do hry zapojili všetky hráčky a potvrdili úlohu favorita.

HK: Opátová, Hanzalíková - Zemanovičová , Minárechová 1, Marcineková 2, Takáčová, Mesárošová 3, Trunková 3, Kostelná 5/1, Ušiaková 6, Matejíková 1, Rajnohová 7/1.

Mladšie dorastenky sa vracajú.

HK Štart Trenčín - HK Slovan Duslo Šaľa 30:23 (17:10)

Pohodový zápas odohrali dorky v nedeľu na domácej palubovke proti Šali. Minimum technických chýb, dobrá obrana a hlavne premieňanie šancí, nám zaručilo už v   polčase vyššie vedenie. Teší ma, že sa do  zápasu zapojili všetky hráčky.

HK: Hanzalíková, Opátová - Takáčová, Rajnohová 7, Minárechová 5/3, Zemanovičová 1, Mesárošová 2, Trúnková 3, Ušiaková 3/1, Matejíková, Marcineková 3, Kostelná 6/2.

Keď to nejde tak to nejde, tesné víťazstvo vďaka veľkej drine.

BEMACO Prešov – HK Štart Trenčín 17:18 (10:8)

Naše mladšie dorky sú veľmi silné družstvo, napriek hernej nepohode dokázali zvíťaziť aj keď najtesnejším rozdielom. Kto tam nebol neuverí, veľká túžba po víťazstve, drina v obrane, trápenie sa v útoku, to všetko si  dievčatá užili v Prešove. Napriek streleckej impotencii si vážim ich prístup  a túžbu po víťazstve. Verím, že čo chvíľa spoločne prekonáme "krízu" a vrátime divákom hru na ktorú sú zvyknutí.

HK: Hanzalíková, Opátová - Takáčová 1, Rajnohová 6/4, Minárechová 2, Zemanovičová, Mesárošová, Trúnková 1, Ušiaková 4, Matejíková, Marcineková, Kostelná 4.

Dorastenky sa trápia s premieňaním vyložených šancí.

HK Štart Trenčín - Tatran Stupava: 24:24 (13:15)
Mladším dorastenkám nevyšiel zápas na domácej palubovke. Množstvo technických chýb a nepremieňanie vyložených šancí nás stálo jeden bod. Pochvalu zaslúžia iba obe brankárky,ktoré chytali výborne.

HK Štart - Hanzalíková, Opátová - Takáčová 3, Rajnohová 5, Minárechová 1, Zemanovičová 2, Mesárošová, Trúnková 3, Ušiaková 3, Matejíková 1, Marcineková 1, Kostelná 5/1.

Ďaľšie vysoké víťazstvo mladších dorasteniek.

ŠŠS Bernoláková Košice – HK Štart Trenčín 16:35 (5:17)

V zápase proti domácim hráčkam Košíc sa nebolo na čo pozerať. Dievčatá suverejne vyhrali. Vyskúšali sme si dva obranné systémy a prevažne sme ťažili s chýb domácich a trestali ich rýchlymi kontrami. Jediné pozitívum je, že si mohli zahrať všetky dievčatá.

Hk: Hanzalíková, Opátová - Rajnohová 4, Zemanovičová 1, Minárechová 3/1, Marcineková 5, Takáčová 6, Mesárošová 1, Trúnková 4, Kostelná 8, Ušiaková 3/1, Matejíková.

Trenčanky uštedrili domácim poriadny debakel.

Bardejov -  HK Štart Trenčín : 13:51 (4:22)

Predohrávka v Bardejove  bola povinnosťou pre mladšie dorastenky k zisku dvoch bodov. Od začiatku zápasu trenčianky ovládli palubovku a kraľovali na ihrisku.       Päťdesiaty gól vsietila Ninka Ušiaková a všetky dievčatá sa spoločne radovali.

Zostava a góly: Hanzalíková, Opátová: Zemanovičová 7, Minárechová 1, Marcineková 6, Takáčová 5, Mesárošová 1, Trúnková 8, Kostelná 10/1, Ušiaková 4/1, Matejíková 2, Rajnohová 7/1.

Dva body zostali v Trenčíne.

HK štart Trenčín- ŠKP Bratislava 30:21 (13:10)

Dorastenky v nedeľu privítali na palubovke Bratislavčanky nad ktorými vyhrali o deväť gólov. Priebeh zápasu bol pomerne vyrovnaný. Zmenou obranného systému    v druhom polčase sme hostky donútili k chybám a rýchlimi kontrami sme odskočili od súpera.

HK: Hanzalíková, Opátová - Takáčová 2, Rajnohová 4, Minárechová 3, Mesárošová, Trúnková 6, Ušiaková 3, Matejíková 1, Marcineková, Kostelná 11/2

Dorastenky nezvládli domáce stretnutie.

HK Štart Trenčín- UDHK Nitra 16:18 (8:7)

Mladšie dorastenky odohrali stretnutie proti húževnatému súperovi z Nitry. Hoci sme mali na vrch vo všetkých činnostiach, so 16 gólmi sa nedá vyhrať. Dievčatá  sa presadzovali na postavenú obranu hostiek, v obranných činnostiach neraz vynikali,  ale kľúčom k našej prehre bolo jednoznačne nepremieňanie vyložených šancí.

Tento zápas vnímam ako veľké sklamanie, pretože  počas zápasu nepremeniť 32 náskokov je až priveľký luxus, ktorý je nepochopiteľný. Súper nám dal len 18-násť gólov aj preto, lebo brankárky Hanzalíková a Opátová podali skvelý výkon, ale to súperovi  stačilo na ich výhru.

Zostava a góly HK: Hanzalíková, Opátová - Takáčová 2, Minárechová 3, Zemanovičová 2, Mesárošová , Matejíková , Trúnková 1, Ušiaková 4, Marcineková 1, Kostelná 3/1 .

V Bytči úspešnejšie Trenčanky.

MHK Bytča - HK Start Trenčín 21:31 (9:15)

Začiatok zápasu bol vyrovnaný, dievčatá sa nedokázali od súperiek odpútať. Z našej strany nefungovala obrana, na ktorú sa až príliš často Bytčanky presadzovali. Preto sme obranu vysunuli a zagresívnili. Ťažili sme z prechodov a zakončovali rýchle útoky. Chýbala nám opäť streľba z väčších vzdialeností. Nakoniec zápas stratil na atraktivite, ale dievčatá bojovali až do konca a zaslúžia si pochvalu.

Zostava a góly HK: Opátová - Takáčová 5, Minárechová 2, Zemanovičová 2, Mesárošová , Matejíková 2, Trúnková 3, Ušiaková 4, Marcineková 1, Kostelná 12/5 .