E-mail: zdenarajnohova@azet.sk ...... hurtolro@mail.t-com.sk

Anketa

Budú ženy bojovať o vrchné priečky?

Vynikajúci výkon mladých Trenčaniek

ŠŠK CVČ Nesvady-Imeľ - HK AS Trenčín 15:32 (9:19)

Jednozačné víťazstvo žien na plubovke súpera si vychutnali  mladé Trenčianky, keď prevýšili svojho súpera po všetkých stránkach. Naša sila spočívala vo výbornej obrane a vynikajúcom výkone brankárok a rýchlom prechode do útoku s presným zakončením. Vyhratý zápas ale aj  konečné poradie v tabuľke - obsadenie druhého miesta v 1. lige žien dievčatám prinieslo obrovskú radosť,.
Som veľmi spokojná s predvedenou hrou, s výkonmi brankárok a celkovým prístupom dievčat a srdečne im gratulujem ku krásnemu umiestneniu.

Zostava a góly: Rehušová, Hanzalíková: Takáčová 2 , Žitňanová,Minárechová 1,  Jašková 2, Zemanovičová 1, Rajnohová 7/1, Kostelná 7/4,Záhumenská Re. 2, Nejedlíková 3. Nosická 5, Gajdošíková 2/1.

V druhom polčase Trenčianky dominovali

HK AS Trenčín - ŠKP Topoľčany 29:21 (12:12)

Víťazstvo na domácej palubovke Trenčianok sa rodilo veľmi ťažko. Hráčky z Topoľčian sa presadzovali cez obranu domácich a Trenčianky naopak nemohli nájsť recept na ich prerušenie. Zmena nastala hneď v začiatku druhého polčasu, keď domáce ukázali svoju silu a postupne valcovali súpera.

Trénerka: Teší ma, že sme dokázali zvrátiť zápas a otočiť ho na našu stranu. Stálo nás to dosť síl a dievčatá si zaslúžia pochvalu.

Zostava a góly: Rehušová, Hanzalíková: Takáčová 5, Žitňanová,Minárechová 1/1,  Jašková 3, Zemanovičová 1, Rajnohová 7/2, Kostelná 3,Nejedlíková 4. Nosická 4/1.

Nad Interom desaťgólová výhra

HK AS Trenčín - Inter HC Bratislava 35:25 (17:13)

Výborný vstup do zápasu domácim hráčkam v siedmej minúte 5:1, naznačoval pohodové stretnutie .  Súperky samozrejme nezložili zbrane a stále doťahovali vedenie domácich. V dvadsiatej minúte prvého polčasu síce hostky vyrovnali, ale to bolo posledný krát  kedy sa k nám súper gólovo priblížil. Nástup druhého polčasu z našej strany bol  vynikajúci a v desiatej minúte bol rozhodnuté 26:16 . Trenčianky si svoju hru kontrolovali a  zaslúžene zvíťazili.

Trénerka: Z našej strany sme odohrali výborný zápas . Zdobila nás výborná obrana a rýchla kolektívna hra. Dievčatá si zaslúžia veľkú pochvalu a obdiv.

Zostava a góly: Rehušová, Hanzalíková: Takáčová 3, Žitňanová,Minárechová 1,  Jašková 1, Zemanovičová 3, Rajnohová 13/3, Kostelná 6/3,Nejedlíková 5. Nosická 2.

Ženy doma víťazne.

HK AS Trenčín - HC Tatran Stupava - TJ Strojára Malacky  31:27 (16:12)

V sobotu večer domáce družstvo žien privítalo hráčky zo Stupavy. Priebeh zápasu lepšie zvládli domáce Trenčianky, ktoré si počas zápasu udržiavali štvrogólové vedenie  a získali tak doma dva cenné body.

HK: Rehušová - Žitňanová 5, Minárechová, Jašková 3, Rajnohová 9/3, Kostelná 8/2, Záhumenská Ra, Nosická 3, Gajdošíková 3, Záhumenská Re.

Ženy doma deklasovali Nesvady a zimujú na 1.mieste

Trenčín - Nesvady 38:25 (19:10)

Posledným zápasom sa ženy rozlú

čili s jesennou časťou súťaže a prezimujú  v tabuľke na prvom mieste. Zápas bol vyrovnaný do 15.minúty prvého polčasu, potom štyrmi gólmi v rade Trenčianky odskočili od súperiek a zápas mali pevne v rukách aj vďaka veľkej podpore z hľadiska. Dievčatám gratulujeme k víťazstvu.
Trénerka: Posledný zápas dievčatá zvládli podľa očakávania. Každá hráčka na ihrisku ukázala, že právom patrí na palubovku. S výkonom hráčok som spokojná a dievčatám gratulujem k víťazstvu.

HK:Rehušová, Hanzalíková -  Žitňanová 7, Jašková 4, Kostelná 2, Rajnohová 7/1, Takáčová 5,  Zemanovičová 1, Bérová , Nosická 4, Gajdošíková 8.

Ženy len o skóre za prvými Šuranmi.

Topoľčany - Trenčín 27:30 (14:14)

Ďaľšie víťazstvo si odviezli mladé talentované Trenčianky a pomaly sa šplhajú na čelo tabuľky. Od začiatku zápasu boli lepším tímom, ale súperky nechceli predať svoju kožu zadarmo, čomu nasvädčoval aj vyrovnaný polčas stretnutia. Začiatok druhého polčasu gólmi Rajnohovej, Bérovej, Kostelnej a Nejedlíkovej, Trenčianky odskočili od súpera a dohrával sa zápas s vedením hostiek o päť, šesť gólov.

Trénerka: Z našej strany to nebol najlepší výkon, ale dokázali sme sa v druhom polčase zmobilizovať a dotiahnuť zápas do víťazného konca z čoho mám určite radosť. Premieru v ženskom družstve mali mladučké  hráčky Takáčová s Nejedlíkovou, ktoré sa  podpísali svojimi výkonmi na výhre.

HK:Rehušová, Hanzalíková -  Záhumenská Re., Žitňanová, Jašková , Dudová 1, Kostelná 8/2, Záhumenská Ra. Rajnohová 9/1, Takáčová 2, Nejedlíková 6, Zemanovičová 2, Bérová 2/1.

Respect Inter Bratislava - HK AS Trenčín 27:28 (18:10)

V sobotu sa naše ženy predstavili na palubovke Interu, kde sa málo komu podarí zvíťaziť, naše mladučké družstvo žien to dokázalo, síce tesne ale po veľkej bojovnosti. Prvý polčas sme nezachytili začiatok stretnutia, veľké problémy sme mali so streľbou z diaľky, kde Inter strieľal gól za gólom. Aj napriek výraznému vedeniu Interu, Trenčianky v druhom polčasy predviedli bojovný výkon, pomaly ukrajovali z vedenia domácich a posledným sedemmetrovým hodom Kostelná rozhodla o výsledku stretnutia.
Trénerka: Z našej strany to bol veľmi ťažký zápas už len preto, lebo skoro všetky dievčatá mali za sebou už jeden dorastenecký zápas. Bola na nich od začiatku stretnutia vidieť veľká únava. Nevedeli sme si dobre poradiť so streľbou z diaľky Interu, mali ju veľmi úspešnú. Po polčase sme zmenili obranný systém , čo na súpera platilo a dievčatá chytili druhý dych a boli úžasné. Veľmi im ďakujem za ich výkon, siahli si až na dno svojich síl. Chcela by som vyzdvihnúť výkon Rajnohovej a Kostelnej.

HK:Rehušová, Hanzalíková -  Záhumenská Re., Žitňanová 5, Jašková 1 ,Dudová 1, Kostelná 7/2, Gajdošíková 6,  Záhumenská Ra. Rajnohová 8/1.

HK AS Trenčín - ŠŠK Bernolákova KOŠICE  36:26 (20:10)

Ženy po prvom polčase, ktorým si získali nielen pekný náskok, ale určite aj sympatie publika, pohodlne vyhrali a posunuli sa v tabuľke na 4. miesto.

Trénerka: Som veľmi spokojná s obranou, vyšiel nám začiatok zápasu a ťaťažili sme z chýb Košičaniek. Hrali sme rýchlo a vychádzala nám aj streľba z diaľky. Pekný kolektívny výkon dievčat, čo ma veľmi teší.

HK:Rehušová, Hanzalíková -  Záhumenská Re., Nosická 5, Žitňanová 4, Jašková 5/1 , Kostelná 7/1, Gajdošíková 3,  Záhumenská Ra. 3, Rajnohová 7.

HKM Šurany - HK AS Trenčín 31:27 (16:14)

HK:Rehušová -   Žitňanová 6, Jašková 1 , Kostelná 4/1, Gajdošíková 6,  Záhumenská 2, Rajnohová 8/4, Dudová .

HK AS Trenčín - Jednota Sokol Gábor Bánovce n/B 38:28 (18:13)

V prvom polčase bol vývoj stretnutia vyrovananý až do 24.minúty. Potom sa presnými zásahmi prezentovala Žitňanová a do šatní Trenčianky odchádzali s päťgólovým rozdielom. Druhý polčas bol v réžii domáceho družstva a zápas stratil na atraktivite. Trenčianky boli pri chuti a zaslúžene vyhrali.
Trénerka:
Musím pochváliť celý kolektív. Cez polčas sme si povedali čo musíme zlepšiť, o čom hovorí náš konečný výsledok.

HK: Hanzalíková, Rehušová -   Žitňanová 9, Bérová 3, Jašková , Kostelná 6/3, Gajdošíková 7,  Záhumenská , Rajnohová 6, Dudová 2.

V Stupave ženy s výhrou

Stupava -  HK AS Trenčín 23:26 (10:17)

Úvod stretnutia veľmi dobre vyšiel mladým Trenčiankam a bez väčších problémov sa hrala pohodová hádzaná. V druhom polčase prišlo zo strany    Trenčaniek poľavenie a uspokojenie, čo domáci súper okamžite využil a pomaly ukrajoval z náskoku hostiek.

Trénerka: Dva body potešia, ale herný prejav nášho družstva hlavne v druhom polčase bol katastrofálny. Nedokázali sme reagovať na vysunutú obranu domácich a nezmyselne sme za polčas urobili 18 technických chýb. Nevychádzala nám ani streľba a to bol dôvod, že sme druhý polčas prehrali. Výborný výkon predviedla brankárka Rehušová. Aj napriek tomu, ma teší víťazstvo a dievčatám gratulujem.

HK: Rehušová -  Nosická 5, Žitňanová 5, Bérová 3, Jašková 1, Kostelná 6/1, Gajdošíková 3/1,  Záhumenská 3,

Výborný druhý polčas.

HK AS Trenčín - Junior Močenok : 30:23 (14:14)

Ženy sa predstavili na domácej palubovke a privítali hráčky z Močenoku. Vyrovnaný prvý polčas naznačoval  zápas, v ktorom budú rozhodovať maličkosti. Druhý polčas bol vyrovnaný len do desiatej minúty, kedy delovkou z diaľky poslala  Gajdošíková svoj tím do vedenia a od tohto momentu dievčatá neprehrávali, naopak výborná defenzíva a slušný výkon brankárky  Hanzalíkovej, Trenčiankam zabezpečili pohodlné víťazstvo.

Trénerka: Dievčatá zvládli zápas výborne. O našom víťazstve rozhodla obrana , ktorá výborne pracovala a v druhom polčase dominovala streľba  z väčších vzdialeností a dohrávanie akcíí do krídla. Dievčatám gratulujem a ďakujem za kolektívny výkon. Výborný výkon podala Veronika Žitňanová, ktorá mala skoro 100% úspešnosť streľby z krídla.

HK: Rehušová, Hanzalíková -  Nosická 4, Žitňanová 8, Bérová 5, Jašková 1, Kostelná 6/3, Gajdošíková 5, Dudová 1, Záhumenská 1,

Ženy nestačili na rýchle Michalovce.

HK AS Trenčín - Iuventa Michalovce: 17:34 (8:15)

Mladé ženské družstvo zložené prevažne z dorasteniek v piatok prehrali vysoko nad svojimi súperkami. Súper bol omnoho vyspelejší, zohratejší a skúsenejší. Bol to ťažký zápas, ale znovu sa nám ukázalo veľa vecí, na ktorých treba pracovať. Prehra ani tak nemrzí ako vysoký rozdiel. Myslím si, že sme nemuseli prehrať až takým rozdielom. Zahodili sme až príliš veľa šancí.

HK: Rehušová, Hanzalíková -  Nosická, Žitňanová, Bérová 3, Chrastinová, Jašková, Rajnohová 5/2, Kostelná 3, Gajdošíková 3, Dudová 1, Záhumenská 1, Zemanovičová 1.

Prvý zápas trochu mrzí.

Handball Zlatná na Ostrove : HK štart  Trenčín:  26:22 (12:13)

Ženy svojim prvým zápasom ukázali, že budú kvalitným tímom aj napriek prehre. Podmienky, ktoré Trenčianky absolvovali neboli celkom v poriadku. Aj napriek tomu hráčky hrali  v maximálnom nasadení a túžli vyhrať zápas. Priebeh celého zápasu bol vyrovnaný, aj keď tempo hry bolo rýchle. Štvorgólový rozdiel vôbec nezodpovedá dianiu  počas zápasu.

Trénerka: Z našej strany, sme spravili veľa technických chýb, hrozne sme chceli, dievčatá sa hnali bezhlavo dopredu a stácali sme ľahké lopty. Domáce vysunuli agresívnu obranu a na náš nový tím, sa  presadzoval ťažko. Počas tohto zápasu som ale našla veľké pozitíva a bola to túžba po víťazstve, súdržnosť kolektívu, radosť z hádzanej. Som presvedčená, že tento tím ma veľký potenciál a postupne sa naše výkony budú zlepšovať. Prešli sme veľkou obmenou a dufam, že káder sa už ustáli a všetci sa budeme spoločne  tešiť  z našich úspechov.

HK: Rehušová-  Nosická 4, Žitňanová 2, Chrastinová, Bérová 1, Jašková, Rajnohová 5, Kostelná 2, Gajsošíková 8.