Vyhľadávanie


Kontakt

HK Štart Trenčín
Dorky,ženy: Z. Rajnohová

Žiacke kategórie: R. Hurtoň, N.Gróf
www.
milujemhadzanu.banda.cz

Prípravka: K.Paulínyová

telefón
Rajnohová: 0905 735 068
Hurtoň: 0911 522 313
Paulínyová: 0908 773 999

E-mail: zdenarajnohova@azet.sk ...... hurtolro@mail.t-com.sk

Anketa

Budú ženy bojovať o vrchné priečky?

Iuventa angažovala brankárku Lenku Černú.

30.10.2012 10:38

 

Úradujúci slovenský šampión v hádzanej žien v bránke už s Lenkou Černou


Česká brankárska legenda Lenka Černá sa stala posilou úradujúceho slovenského majstra v hádzanej žien Iuventy Michalovce. 

"Na zmluve do konca sezóny s opciou na ďalšie obdobie sme už dohodnutí. Ešte zostáva dotiahnuť pár admistratívnych záležitostí a v stredu by už mohla chytať za nás v šlágri WHIL v Moste," informoval agentúru SITA športový riaditeľ Iuventy Jaroslav Čúrny.
 Michalovce po dlhodobom zranení mladej Lucie Gubikovej sa nedávno dohodli na návrate skúsenej Ingrid Kudročovej do bránky. Napriek tomu získali na brankársky post ďalšiu gólmanku. "Ingrid má problémy skĺbiť svoje pracovné a športové povinnosti najmä pri výjazdoch na zápasy na palubovkách súperov. Aj preto sme sa rozhodli siahnuť po Černej. Chceme mať vyriešený tento post na sto percent. Od Lenky očakávame, že bude nielen oporou medzi troma žrďami, ale sa bude v našom klube podieľať na výchove brankárok," vysvetlil Čúrny.

Štyridsaťšesťročná Lenka Černá chytala v uplynulej sezóne za českého vicemajstra HK Britterm Veselí nad Moravou. Od novej sezóny nemala hráčsky angažmán, ale pôsobí ako asistentka trénera Petra Sabadku v ženskej reprezentácii SR. Rodáčka z Olomouca Černá je bývalá československá a česká reprezentantka s viac ako 300 štartmi za národný tím, účastníčka OH (5. miesto v roku 1988), MS (2. v roku 1986) a ME, legionársky pôsobila v Nemecku a Francúzsku, kde sa stala najlepšou brankárkou. Na konte má majstrovské tituly so Šaľou, Zlínom, Olomoucom, Veselí nad Moravou a francúzskym Metz a je šesťnásobnou najlepšou hádzanárkou v ČR.