Vyhľadávanie


Kontakt

HK Štart Trenčín
Dorky,ženy: Z. Rajnohová

Žiacke kategórie: R. Hurtoň, N.Gróf
www.
milujemhadzanu.banda.cz

Prípravka: K.Paulínyová

telefón
Rajnohová: 0905 735 068
Hurtoň: 0911 522 313
Paulínyová: 0908 773 999

E-mail: zdenarajnohova@azet.sk ...... hurtolro@mail.t-com.sk

Anketa

Budú ženy bojovať o vrchné priečky?

Slovenky strelecky úspešné v I. bundeslige.

11.10.2012 21:27

 

Jakubisovej a Popluhárovej majstrovský Thüringer prvýkrát zaváhal, s tesnou prehrou aj Czanikovej Trier


Po stredajších zápasoch 6. kola najvyššej nemeckej súťaže žien zavládlo sklamanie v družstvách slovenských hádzanárok, ktoré museli stráviť tesné jednogólové prehry.

 

Majstrovský Thüringer HC sa predstavil v šlágri na palubovke HC Lipsko a zo súboja dovtedy dvoch nezdolaných tímov vyšiel bez bodu (22:23). Prvému zaváhaniu Thüringeru v sezóne nezabránila pred vyše 3-tisícovou návštevou ani slovenská reprezentantka Lýdia Jakubisová. Ľavoruká hráčka bola so 6 gólmi (1 z pok. hodu) najlepšou strelkyňou úradujúceho bundesligového šampióna, tri presné zásahy hostí pridala jej krajanka Petra Popluhárová.

 

"Boli sme trochu sklamané, ale musím povedať, že sme hrali zle najmä v útoku, kde sme nepodali ani náš priemerný výkon. Keby sa nám aspoň o trochu viac darilo v ofenzíve, určite by sme Lipsko zdolali. Napriek nie dobrému výkonu sme bojovali a neboli sme ďaleko aspoň od zisku bodu. Musíme sa z toho poučiť a nabudúce hrať ešte lepšie. Našou smolou bolo aj to, že sme nepremenili tri pokutové hody. Ja sa cítim momentálne v hernej pohode, koleno poslúcha, takže si užívam minúty na ihrisku," uviedla pre agentúru SITA L. Jakubisová.

 

Smutná bola aj ďalšia slovenská hádzanárka Andrea Czanik. Jej tím DJK/MJC Trier podľahol v domácom prostredí nováčikovi VL Koblenz/Weibern 28:29 a zo súboja dôležitého z pohľadu boja o záchranu vyšiel bodovo naprázdno. Rozhodujúci gól inkasoval Trier, za ktorý skórovala 32-ročná pivotka päťkrát, v poslednej minúte.

 

"V kabíne zavládlo veľké sklamanie. Na tohto súpera sme sa svedomito pripravovali. Mali sme plnú halu, približne 1500 divákov, vládla v nej veľmi dobrá atmosféra. Žiaľ, nepodarilo sa nám potešiť našich fanúšikov. Po stretnutí som pociťovala smútok, lebo po štyroch vysokých prehrách v predchádzajúcich kolách som čakala, že príde balzam na dušu v podobe priaznivého výsledku a znova sa budem môcť tešiť z hádzanej. Nevyšlo nám to, ani v domácom prostredí," podelila sa o svoje dojmy A. Czanik, ktorá potom priblížila posledné momenty stredajšieho merania síl: "V závere duelu sme boli už lepším tímom ako Koblenz/Weibern, dotiahli sme trojgólové vedenie, ale nedisciplinovanosťou a nedodržaním taktických pokynov sme sa pripravili minimálne o bod, možno aj dva. Štyridsať sekúnd pred koncom sme mali loptu vo svojej moci, no zbrkle sme vystrelili päť metrov nad bránku už po troch sekundách v útoku. Súper si vedenie v záverečných sekundách taktickou hrou udržal."

 

Radosť mala iba Denisa Glankovičová, ktorej TSV Bayer 04 Leverkusen vyhral nad FHC Frankfurt nad Odrou 29:26, hoci jej meno tentoraz nefigurovalo v zápise o stretnutí.

 

slovakhandball.sk