Vyhľadávanie


Kontakt

HK Štart Trenčín
Dorky,ženy: Z. Rajnohová

Žiacke kategórie: R. Hurtoň, N.Gróf
www.
milujemhadzanu.banda.cz

Prípravka: K.Paulínyová

telefón
Rajnohová: 0905 735 068
Hurtoň: 0911 522 313
Paulínyová: 0908 773 999

E-mail: zdenarajnohova@azet.sk ...... hurtolro@mail.t-com.sk

Anketa

Budú ženy bojovať o vrchné priečky?

Szarková zranená, v Partizánskom s reprezentáciou aj Berová

17.02.2014 18:35

Slovenské hádzanárske reprezentantky od nedele zaberajú na sústredení v Partizánskom

 

 

Hádzanárska reprezentácia žien Slovenska sa v nedeľu popoludní zišla v Partizánskom, kde absolvuje štvordňové sústredenie. Z 18-členného kádra, ktorý tréner Dušan Poloz s asistentom Petrom Olšavským očakával na zraze, vypadla zranená Simona Szarková. Naopak, oproti pôvodne ohlásenej nominácii pribudla debutantka Katarína Berová z DHK Zora Olomouc a od začiatku sa s národným tímom pripravuje aj mládežnícka reprezentantka Alica Kostelná z Bytče, ktorá v sobotu absolvovala premiéru v drese Iuventy Michalovce.
 
 
Okrem spomenutých 19 hráčok trenuje s reprezentáciou aj trio z domáceho HK Slávia Partizánske: Simona Súlovská, Zuzana Hollá a Selma Blažeková. 
 

 

 

Hráčky sa schádzali pre klubové povinnosti postupne, v kompletnom zložení boli od pondelka, keď mali takisto ako v utorok plánovaný dvojfázový tréning. Sústredenie zakončia v stredu predpoludním interným duelom medzi sebou. "Keďže od nášho predchádzajúceho zrazu uplynuli už vyše dva mesiace, potrebujeme si oživiť obranné a útočné činnosti. Navyše, potom sa znovu stretneme až pred marcovým kvalifikačným dvojzápasom proti Fínsku. Ak v oboch súbojoch naplno zabodujeme, budeme mať kvalifikáciu pred jej záverom dobre rozbehnutú," poznamenal kouč SR D. Poloz, ktorého zverenky čakajú v marci v rámci 2. skupiny kvalifikácie ME 2014 dve konfrontácie s Fínkami (26. a 29. 3.). 
 
 
Nominácia reprezentácie hádzanárok Slovenska na sústredenie v Partizánskom (16. - 19. 2.): 
brankárky: Žaneta Tóthová (Stella Saint-Maur/Fr.), Martina Túrociová (HC Zlín/ČR) 
pivotky: Andrea Czanik (DJK/MJC Trier/Nem.), Dominika Horňáková, Michaela Kovaličková (obe Iuventa Michalovce) 
krídelníčky: Dagmar Stuparičová (SV Union Halle-Neustadt/Nem.), Alžbeta Rechtorisová (DHC Sokol Poruba/ČR), Lucia Súkenníková, Réka Bíziková (obe HK Slovan Duslo Šaľa) 
spojky: Katarína Dubajová (MKS Olimpia-Beskid Nowy Sacz/Poľ.), Petra Beňušková (DHK Baník Most/ČR), Martina Bačíková (HC Veselí nad Moravou/ČR), Katarína Berová (DHK Zora Olomouc/ČR), Marianna Rebičová, Veronika Habánková (obe Iuventa Michalovce), Sofia Demajová (HK Slovan Duslo Šaľa), Klaudia Michnová, Andrea Kertészová (obe HK Slávia Partizánske), Alica Kostelná (MHK Bytča/Iuventa Michalovce)